Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 78 чоловік

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Дата: 2 грудня 2019 о 13:26, Оновлено 29 листопада 2023 о 23:02

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня  у регіонах України в рамках загальнонаціональної акції “16 днів проти насильства” проводяться  різноманітні заходи, спрямовані на те, щоб привернути увагу суспільства до проблем насильства в сім’ї, торгівлі людьми, захисту прав дітей, жінок , тощо.

Ця акція була започаткована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. У цей період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 25 листопада – Міжнародний день ООН з викоренення насильства щодо жінок, що присвячений сестрам Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури Трухильо у Домініканській Республіці у 1960 році; 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня –річниця інциденту в Монреалі, коли 14 жінок – студенток були вбиті злочинцем лише через те, що “вони були феміністками”, 9 грудня – міжнародний день боротьби з корупцією, 10 грудня – Міжнародний день прав людини; 10 грудня – День прав людини, коли уряди країн-членів ООН 10 грудня 1948 року визнали права людини “на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків”, підписавши Загальну декларацію прав людини.

Основними завданнями Акції є:

-привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

-активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок в Україні;

-проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

-проведення місцевих або регіональних заходів, громадських слухань з питань попередження насильства в сім’ї, гендерного насильства та торгівлі людьми;

-підтримання представників соціальних закладів щодо популяризації соціального ефекту, результатів від звернення за допомогою при насильстві.

Учні та педагоги Гнатківської ЗОШ І-ІІІ ступенів беруть участь у цій акції відповідно до плану заходів:

  • Бесіди з елементами тренінгу на тему:  „Профілактика насильства у шкільному та сімейному середовищі”, „Психологічні наслідки насильства, його подолання у сім’ї”, „Формування безпечної поведінки”, „Скажемо „НІ” насильству в шкільному колективі”.
  • Лекції  „Рівність прав чоловіків та жінок", „Що ви знаєте про СНіД?”
  • Перегляд відеороликів та презентацій на тему: „Насильство над дітьми” „Станція призначення життя”, „Життя на продаж”, „Права та обов’язки дітей”

Виховні години  „Життя без насильства”, „Як протистояти насильству над дітьми з боку дорослих”, „Дружба починається з посмішки”, „Взаємовідносини в сім’ї”. „Людина дар, а не товар”

Виготовлення стінгазет та проведення конкурсу малюнків на тему: "Моя родина вільна від насилля", „Ми проти насильства”, „Щаслива сім’я – щасливе дитинство”.

29 листопада учні 10 класу переглянули презентацію „Насильство над дітьми”

3 грудня - День людей з інвалідністю

1992 року Генеральна асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Близько 10 % населення світу, або 650 мільйонів людей - інваліди.  Ми не знаємо, як багато людей у світі мають інвалідність або якісь порушення, і з якими проблемами вони зустрічаються. В Україні на державному рівні цей день відзначається з 1993 року, коли Указом Президента України було встановлено його проведення. Знаковим для нашої країни стало підписання у вересні 2008 року Президентом України Віктором Ющенко документів про приєднання України до Конвенції ООН про права інвалідів.  В Україні на даний час число людей з інвалідністю складає 2,71 млн. Особливо турбує зростання чисельності дітей – інвалідів, це більше ніж 165 тис. дітей віком до 18 років.

З нагоди привернення уваги учнів та жителів нашого села до цієї проблеми було проведено аукціон-ярмарку " Твори добро"  та підготовлено презентацію з елементами бесіди для учнів 5 і 6 класів.

  

                              

  

 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.