Кабінет соціально - психологічної служби ліцею

Дата: 8 грудня 2023 о 10:07, Оновлено 18 грудня 2023 о 21:52

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Період кампанії охоплює наступні важливі дати:

• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Згідно рекомендацій МОН щодо організації та проведення в закладах освіти тематичних уроків, лекцій, вебінарів, круглих столів та інших заходів у стінах нашого ліцею проведено ряд заходів.

Були використані джерела Проєкту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні», доступні на сайті Офісу Ради Європи, які можуть використовуватися педагогічними працівниками, соціальними педагогами, практичними психологами під час проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи щодо запобігання насильства.

МОН і Громадська спілка «А21 Україна» з нагоди Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» запропонувала переглянути вебінар  https://www.youtube.com/watch?v=xhBbzN6l-Ew&t=510s для педагогічних працівників щодо протидії торгівлі людьми, який допоможе провести навчальні заняття.

1. Попередження сексуального насильства щодо дітей  відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» https://vimeo.com/292080839
  2. Буклет, рекомендований Радою Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» https://rm.coe.int/leam-about-your-rights-in-a-digital-environment-ukr/1680a052c2
  3. Відеоуроки для батьків та дорослих, які працюють з дітьми «Безпечний онлайн моєї дитини»:

27.11.

Відкриття Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»;

Повідомлення учасників навчально-виховного процесу « Мій улюблений світ – без насильства»

Виготовлення інформаційного бюлетеня.

Висвітлення питань захисту прав людини та подолання проявів насильницьких дій серед учнівської молоді.

Виступ на тему « Як попередити насильство серед учнів в школі, на вулиці, вдома»

Оформлення інформаційних куточків із розміщенням літератури, буклетів, листівок, плакатів  з питань попередження торгівлі людьми, проявів насильства і правових порушень, тематична  виставка в бібліотеці.

29.11.

Розроблення для батьків рекомендацій щодо збереження здоров’я дітей;

Висвітлення інформації на сайті , соцмережі на тему: «Сімейне насильство як фактор руйнівного виховного впливу».

30.11.

Проведення години психолога серед учнів на тему: «Вміння контролювати свої емоції», тренінгове заняття.

01.12.

Проведення акції «Червона стрічка» до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом;  Усний журнал щодо профілактики і попередження розповсюдження СНІДу та ВІЛ серед учнівських колективів.

Тренінг на тему: ВІЛ/СНІД: передбачити, унікнути, не захворіти.                                  Виставка стіннівок «СНІД– провісник горя і біди».

04.12.

Міжнародний день боротьби за відміну рабства: 2 грудня

Відеолекторій  « Станція призначення – ЖИТТЯ»,

Круглий стіл « Третє тисячоліття – рабство існує».

05.12.

Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями 3грудня

Виготовлення колажу «Створімо серце доброти»

06.12.

Міжнародний день волонтера 5 грудня

Інформаційні години  «Тепло наших сердець», « Не буть байдужим до чужої біди», « Добро починається з тебе»

Участь у благодійній ярмарці «Разом з Україною до ПЕРЕМОГИ»

07.12.

Година спілкування : «Запобігання кібербулінгу і подолання його наслідків» Круглий стіл на тему: «Безпечне Інтернет середовище»

08.12.

День Захисту Прав Людини: Експрес – діагностика «Що ти знаєш про свої права»;  Тренінгове заняття на тему : «Права свої знай –  про правила й обов’язки  не забувай»

Виставка тематичної літератури.

Конкурс малюнків, плакатів та колажів на тему серед учнів  початкових класів «Світ без насильства».  Малювання плакатів та  стінгазет « Ми різні, ми рівні»; «Стоп насильству!»;